Az AutSoft Zrt. és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a Versenyképességi és Kiválósági Együttműködések pályázati felhívásra 2017-1.3-1-VKE-2017-00015 azonosító számon K+F pályázati projektet valósítottak meg. Az „Ipari folyamatok virtuális valóság alapú vizualizálása és hatékony beavatkozás támogatása hordozható eszközökről című projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal összesen több, mint ötszázkilencvenkilencmillió forint összeggel támogatta.

A projekt során kidolgozásra került egy ipari támogató és monitorozó szoftverrendszer, amelyet költséghatékonyan és modulárisan tudunk bevezetni a hazai gyártó kis- és középvállalatoknál. Az alapmodul jól integrálható a legtöbb gyártási vezérlő (PLC) rendszerhez. Ez segíti a termelő gépek monitorozásval a kihasználtságuk növelését, a karbantartások ütemezését, a kézi minőségellenőrzést, a műszakok megfelelő beosztását. A megoldással 20% feletti hatékonyságnövekedés, és néhány hónapos megtérülés érhető el. A gépi látáson alapuló modulunkra építve költséghatékonyabb selejtazonosítást biztosíthatunk, amely egyes (például autóipari) beszállítóknál a különböző elvárt minősítések megszerzését, és így megrendelésállomány bővülését okozza. A megoldás korszerűsített üzemek eredményességének javulásával a nemzetgazdaság számára hasznot és nemzetközi piacokra lépési lehetőséget jelent. A hordozható beavatkozó- és monitorozó kliensekkel a betanításon, továbbképzések idején tudunk rövidíteni. A piaci helyzetet elemezve havonta átlagosan 2 bevezetéssel számolunk. Megoldásunkkal a hazai gyártó KKV-k gyártásfelügyeleti rendszereinek piacán jelentős, 10%-ot meghaladó piaci részesedést tudunk az elkövetkező években szerezni.

A projekt során kifejlesztett megoldás, amellett, hogy jó alapot jelent a termékkel történő piacra lépésre, alapját jelenti a területen történő továbbfejlesztésnek is.

A projekt megvalósításának kezdete 2017. november 1., a projekt befejezése 2019. október 31.

A projekt részleteiről és eredménytermékéről további információ a konzorciumban résztvevőktől kérhető, az info@autsoft.hu, valamint a adminisztracio@aut.bme.hu e-mailcímeken.